niedziela, 1 lutego 2015

200 za 200

Po budzącej społeczne protesty i kontrowersje pracy sędziów przy wyborach samorządowych 2014 r. i po wspólnych oświadczeniach p.p. Bronisława K. i prezesów Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego krytykujących opozycję za kwestionowanie wiarygodności wyborów samorządowych 2014 r. p.p. Bronisław K. 29 stycznia 2015 r. zaprosił do siebie przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi 2015 r. 200 najważniejszych sędziów w Polsce.
W trakcie spotkania sędzina Małgorzata G. skarżyła na władzę i media. Przestrzegała:wolność słowa nie jest nieograniczona”. Sędzia Roman H. chwalp.p. Bronisława K. za zorganizowanie spotkania w tej formule. Sędzia Stanisław B. dziękował za przesłanie przez p.p. Bronisława K. do sejmu projektu nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, kontynuował: „nie można oprzeć się wrażeniu, że do końca tej kadencji sejmu jest już bardzo niedaleko” i prace nad projektem mogą pozostać nieukończone.
Mianujący sędziów p.p. Bronisław K. przypomniał, że jest za poprawianiem prawa a nie jego systemową zmianą.
Kto wie, być może liczba 200 sędziów na spotkaniu nie była przypadkowa. P.p. Bronisław K. przesłuchiwany przez sad u siebie w pałacu 18-12-2014 r. odpowiadał na 200 zadanych mu pytań. Głównie: „nie pamiętam”, „już o tym mówiłem”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz